Midimax – Oblasť Východ -  3. miesto

Dňa 24.5.2011 sa v Košiciach uskutočnil finálový turnaj v Midimaxe dievčat (štvorkový volejbal) o Majstra Východu, ktorého sa zúčastnilo 9 najlepších škôl. Účasť na tomto turnaji si vybojovali aj žiačky športových tried ZŠ Mlynská Stropkov. Hralo sa v troch trojčlenných skupinách systémom každý s každým na dva víťazné sety. Víťazi skupín hrali o celkové 1-3. miesto, druhý v skupinách o 4.-6. miesto a tretí v skupinách o 7.- 9. miesto.

Dievčatá zo ZŠ Mlynská Stropkov si po víťazstvách bez straty setu so Sninou a Moldavou nad Bodvou zabezpečili postup do finálovej trojky, kde sa stretli s družstvami zo Svidníka a Spišskej Novej Vsi. V zápase s bojovným Svidníkom urobili dievčatá veľa chýb na podaní, príjme podania a hrali veľmi kŕčovite čo súper využil a zvíťazil. V druhom zápase so Spišskou Novou Vsou dievčatá zlepšili hru na sieti aj v poli, hrali útočnejšie a získali prvý set. V druhom sete však pokazili jeho koncovku a rozhodovalo sa v tajbrejku, ktorý nakoniec lepšie zvládol súper. Celkovo sa žiačky ZŠ Mlynská Stropkov umiestnili na 3. mieste a zabezpečili si postup na Majstrovstvá Slovenská, ktoré sa uskutočnia 14.6.2011 v Košiciach.

Výsledky:

ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ 1. mája Snina                2 : 0     (20, 22)

ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Severná Moldava/B      2 : 0     (14, 11)

Finále:

ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Komenského Svidník   0 : 2     (21, 20)

ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Hutnícka SNV             1 : 2     (18, 22, 11)

ZŠ Komenského Svidník – ZŠ Hutnícka SNV        0 : 2     (19, 14)

Celkové poradie:

1.      ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves

2.      ZŠ Komenského Svidník

3.      ZŠ Mlynská Stropkov

4.      ZŠ Ul. 1. Mája Snina

5.      ZŠ Hroncová Košice

6.      ZŠ Českosloven. armády Moldava/B

7.      ZŠ Severná Moldava/B

8.      ZŠ Prakovce

9.      ZŠ Tajovského Poprad

Zostava družstva: Tabišová K., Bochmáčová M., Pariláková S., Rabská N., Mušinská M.,

Gondeková D., Kočišová D., tréner: Mgr. Alexík P.