Minimaxvolley v Košiciach - krajské kolo

Dňa 17.5.2011 sa naše volejbalové družstvo dievčat 6.ročníka zúčastnilo majstrovstiev kraja v Košiciach. Ráno o 7:00 hod. nás pred školou čakal autobus. Spolu s nami išlo aj volejbalové družstvo dievčat zo Svidníka. Naša cesta do Košíc ubehla veľmi rýchlo. V Košiciach nás už čakalo družstvo Parchovany. Prvý zápas hrali družstvá Svidník a Parchovany. Hoci Parchovany statočne bojovali, Svidník predsa len porazil 2:0 na sety. Nasledujúci zápas hral Stropkov  proti Svidníku. V prvom sete sa Svidník poriadne zapotil, ale napriek tomu to vyhral. V druhom sete už Svidník toľko šťastia nemal a vyhral Stropkov. V tajbrejku sa Stropkovu darilo menej a opäť vyhral Svidník. Konečný výsledok zápasu bol 2:1 na sety pre Svidník. Po tomto zápase nasledoval zápas Stropkov a Parchovany. Zápas prebiehal veľmi  hladko, pretože Parchovany sa nám nezdali ako veľmi silný súper. Stropkov vyhral 2:0 na sety. Tým že sme zvíťazili nad Parchovanmi, sme postúpili zo základnej skupiny ďalej. Našimi ďalšími súpermi boli Prešov, Strážske a opäť Svidník. Prvý zápas hral Stropkov a Svidník. Po druhý krát bohužiaľ už Stropkov toľko šťastia a síl nemal .Svidník vyhral na sety 2:0.Ďalší zápas hral Svidník a Prešov tak ako každé družstvo, aj Prešov sa veľmi snažil vyhrať, ale Svidník bol neporaziteľný, vyhral 2:0 na sety. Počas zápasu Svidníka a Prešova Stropkov nabral nové sily, a bol pripravený hrať zo Strážskym. Keď Svidník dohral, išiel na rad Stropkov a Strážske. V tomto zápase sa Stropkovu už viac a vyhral. Tak ako zápase so Strážskym, tak aj s Prešovom sa Stropkovu darilo. Stropkov im nepustil ani jeden set. Po celom turnaji prišlo k vyhodnocovaniu .Na prvom mieste sa umiestnil Svidník ,na druhom mieste Stropkov a na treťom mieste skončil Prešov. Každé družstvo dostalo poháre, medaily a diplomy. Prvé tri družstvá postúpili na Majstrovstvá  Slovenska.

Žiačky ŠT 6.roč. ZŠ Mlynská